Pomoc

Jeśli chcemy dodać aktualności to dodajemy Wpis. A jeśli chcemy zakładkę to dodajemy Stronę. Następnie w panelu administracyjnym klikamy Wygląd/Menu i tworzymy górne menu z zakładek.

Zdjęcie nagłówka można skopiować z naszej strony z zakładki “Nagłówki” i umieścić na stronie swojej sekcji w nagłówku.

Aby stworzyć galerię należy utworzyć stronę Galeria (Strony/Dodaj nową). Klikamy “Dodaj medium”, następnie po lewej klikamy “Utwórz galerię”. Dodajemy nowe pliki lub wybieramy z już dodanych. Klikamy “Stwórz nową galerię”. Z prawej strony wybieramy Odnośnik do: Plik multimedialny, ilość kolumn: 5, rozmiar: Miniatura. Następnie klikamy “Wstaw galerię” i publikujemy stronę. Ponieważ sekcje mają do dyspozycji 100 MB (powinno starczyć na około 10 lat, później zwiększymy) dobrze by było zmniejszać zdjęcia aby pojedyncze zdjęcie miało około 200 KB. Jeśli ktoś się nie zna na zmniejszaniu lub ma ogromną ilość zdjęć może stworzyć galerię na jakimś darmowym portalu do tworzenia galerii (polecamy picasaweb.google.pl) i dać linka do tej zewnętrznej galerii. Więcej stron do galerii znajdziesz wpisując w wyszukiwarce np. Google “hosting zdjęć” lub “darmowe galerie zdjęć”.

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia na email o nowym komentarzu lub chcesz używać wtyczki do formularzy kontaktowych “Contact Form 7” to musisz uzupełnić zakładkę “Easy WP SMTP”, która znajduje się w Ustawieniach. Konfigurację znanych operatorów pocztowych znajdziesz na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...